Orszak Trzech Króli

Zapraszamy na “Orszak Trzech Króli” w dniu 06 stycznia 2017r!

Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 14:00, która odbędzie się w naszym kościele św. Józefa w Wieluniu. Następnie około godz. 15:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku hali WOSiR, gdzie o godz. 16:00 przewidziane jest wspólne kolędowanie uczestników orszaku, pozostałych mieszkańców i gości.

Pamiętajmy, że wszelkie zewnętrzne oznaki religijności powinny być efektem i skutkiem wiary, a nie celem samym w sobie i/lub mają służyć ciągłej wewnętrznej zmianie serca człowieka na lepsze. Bo cóż zyska człowiek, choćby zdobył cały świat, a na duszy swej szkodę poniósł?

Czemu to wzywacie Mnie: “Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki».

Łk. 6, 46-49