60 rocznica erygowania naszej parafii

Rok 2017 jest dla wiernych naszej Parafii rokiem szczególnym, bowiem Opatrzność Boża pozwoliła nam świętować dwa jubileusze: sześćdziesiątą rocznicę erygowania Parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i dziesięciolecie istnienia POAK czyli Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Uroczystą Mszę Świętą 15 października 2017 r. o godzinie 18.00 celebrował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Antoni Długosz. W czasie Mszy Świętej modlili się z nami zaproszeni goście: Prezes DIAK dr Artur Dąbrowski, V-ce Prezes Renata Olczyk, V-ce Prezes Małgorzata Frańczak, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Janina Kawecka i delegat do KIAK Krystyna Pilarczyk oraz członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej przy Parafiach Świętej Marii Magdaleny w Działoszynie, Świętego Franciszka z Asyżu w Zajączkach, Świętego Franciszka z Asyżu w Toporowie, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu i Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Wieluniu.

Podczas Mszy Świętej Jego Ekscelencja Ks. Biskup Antoni Długosz dokonał poświęcenia polichromii naszej odnowionej Świątyni, ikony Świętego Józefa napisanej przez Siostry Karmelitanki z Islandii – daru Zarządu DIAK dla naszej Parafii oraz sztandaru POAK przy Parafii Świętego Józefa w Wieluniu. W związku ze zbliżającym się jubileuszem dziesięciolecia powstania POAK podjęliśmy inicjatywę wykonania sztandaru – znaku naszej przynależności do Akcji Katolickiej z wizerunkiem Naszego Patrona Świętego Józefa i hasłem „Idźcie i głoście”. Fundatorami sztandaru jest Rodzina Walczaków z Urbanic.

Po jubileuszowej Mszy Świętej zaproszeni Goście Zarząd DIAK z Częstochowy, członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z rejonu wieluńskiego z Ks. Prałatem Janem Skibińskim z Parafii Świętej Marii Magdaleny w Działoszynie oraz członkowie naszego oddziału z Ks. Wikariuszem Piotrem Kamińskim spotkali się na agapie, aby pielęgnować ducha wspólnoty.