Został uniesiony do nieba – VII niedziela Wielkanocy 02-06-2019 r.

NIEDZIELA 02-06-2019 r.

 • Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 • Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
 • Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z racji pierwszej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego kościoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnik „ Niedziela ” do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 • Jubilatów i solenizantów zawierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

WTOREK 04-06-2019 r.

 • Wdzięczni za “Totus Tuus” św. Jana Pawła II.
  Miłości i zawierzenia Maryi uczył nas św. Jan Paweł II.
  4 czerwca 2019 r. przypada 40 rocznica Jego pielgrzymowania do Częstochowy i na Jasną Górę. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo zaprasza wszystkich, którzy stanowią Kościół Częstochowski, na Eucharystię na Szczycie Jasnej Góry w dniu 4 czerwca we wtorek o godz. 17.00, a następnie na koncert w Bazylice Jasnogórskiej poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Niech nas nie zabraknie na tym dziękczynieniu.

ŚRODA 05-06-2019 r.

 • Spotkanie Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej w środę 5 czerwca. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.

CZWARTEK 06-06-2019 r.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

PIĄTEK 07-06-2019 r.

 • W piątek Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18.00.
 • Spowiedź z racji I-go piątku: dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św. Dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00.

NIEDZIELA 09-06-2019 r.

 • W przyszłą niedzielę, 9 czerwca o godz. 15.00, będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w Bieniądzicach. Mieszkańców Bieniądzic na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.

SŁOWO BOŻE:

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.
Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».
Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.
Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

Łk 24, 46-53