ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00.; 9.00; 18.00.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki.
  4. W Środę o godz.19.00. na plebani odbędzie się spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną, Akcją Katolicką, i z Zelatorami Żywego Różańca. Chcemy omówić pewne sprawy duszpasterskie i gospodarcze.
  5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

SŁOWO BOŻE (J 15, 26-27; 16, 12-15):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».