WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po nabożeństwie majowym o godz. 17.30.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz.17.30; W sobotę 28 maja jeden diakon z naszej archidiecezji zostanie wyświęcony na kapłana w katedrze w Częstochowie.
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30; spowiedź święta od godz.6.30. i popołudniu od godz. 17.00; Odwiedziny chorych w ich domach od godz.9.00.
  • w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 2. W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO).
  • Procesja Bożego Ciała będzie jedna dla parafii kolegiackiej i św. Józefa o godz. 10.30.
  • Rozpoczęcie procesji w kolegiacie, a zakończenie Mszą św. na fundamentach fary. Trasa procesji: ul. Augustiańska, św. Barbary, Kopernika, ul. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska
  • O zbudowanie ołtarza przy Krakowskim Przedmieściu prosimy Braci i Siostry Strażaków , przy ul. Piłsudskiego – Żywy Różaniec, Radę Parafialną, Akcję Katolicką , Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Scholę dziecięcą i młodzieżową. Braci Strażaków z Bieniądzic prosimy o podwiezienie zieleni do ołtarzy.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Jan Buczko.

SŁOWO BOŻE (Łk 24, 46-53):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.
Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».
Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.
Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.