WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  3. Dzisiaj dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na nabożeństwo maryjne o godz. 17.30 i na Mszę Świętą.
  4. W Białym Tygodniu Dzieci przychodzą na zmianę co drugi dzień inna grupa.
    • Poniedziałek – Szkoła Podstawowa nr. 4
    • Wtorek – Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
    • Środa - Szkoła Podstawowa nr. 4
    • Czwartek - Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
    • Piątek - Szkoła Podstawowa nr. 4
    • Sobota - Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
  5. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą na nabożeństwo majowe i na Mszę świętą o godz.17.30. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.
  6. 19 maja jak każdego 19 miesiąca, modlimy się do św. Józefa. W tym miesiącu św. Józefowi polecamy młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania , młodzieży ze szkół średnich, Liturgiczna Służba Ołtarza i KSM. Nasze uroczystości rozpoczną się Akatystem ku czci św. Józefa. Potem rozpocznie się Msza św. Uroczystościom w tym miesiącu przewodniczy Ks. Paweł Wróbel z wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej.
  7. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w sobotę od godz.10.00.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Danuta Pawłoś. Pamiętajmy o niej w modlitwach.
  SŁOWO BOŻE (Mk 16, 15-20):
Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:
«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.