Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 01-01-2017r.

NIEDZIELA 01-01-2017r.
  • W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i pokój ludziom dobrej woli. Maryja wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw 0 Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi - Jej niczego Bóg nie odmawia.
  • Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z członkami Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji l-ej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego Kościoła.
CZWARTEK 05-01-2017r.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracji przewodniczy Żywy Różaniec i Straż Honorowa NSPJ.
PIĄTEK 06-01-2017r.
  • W piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii.
  • W piątek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. w tym dniu celebrujemy tak jak w każdą niedzielę.
  • Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą z godnie z dawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
SOBOTA 07-01-2017r.
  • W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
POZOSTAŁE OGŁOSZENIA
  • Dyrekcja, nauczyciele, katecheci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 4 w Wieluniu oraz duszpasterze zapraszają na Jasełka, które odbędą się w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.
Łk. 2, 16-21