Weźmijcie Ducha Świętego! - Niedziela Zesłania Ducha Świętego 04-06-2017 r.

NIEDZIELA 04-06-2017 r.
  • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  • Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześni dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  • W czerwcu codziennie o godz. 17.40 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. "Jezu cichy, serca pokornego, uczyń serca nasze według Serca Twego".
  • Z racji I-ej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie z członkami Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ. Zmiana tajemnic różańcowych.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z racji I-ej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego kościoła.
PONIEDZIAŁEK 05-06-2017 r.
  • W drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawieni i Kościele. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • BIERZMOWANIE
    • 05 VI 2017 spotkanie formacyjne dla klas III gimnazjum i I szkoły średniej
    • 06 VI 2017 spotkanie formacyjne dla klas I i II gimnazjum SPOTKANIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZINIE 18.00 !!!
CZWARTEK 08-06-2017 r.
  • W czwartek 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
J 20, 19-23