TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
 2. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00; spowiedź święta rano od godz. 6.30. i popołudniu od godz. 17.00.
  • w sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu MB w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 4. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.
 5. Ks. Arcybiskup Wacław Depo mianował ks. Mariusza Bednarka wikariuszem naszej parafii. Ks. Mariusz Bednarek dotychczas pracował w parafii św. Józefa w Porębie koło Zawiercia.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Daniel Lebioda i Marta Majchrzak; Dariusz Włodarczyk i Maria Baranowska; Jarosław Hryniawicki i Paulina Hrabańska.
 8. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu 2022 roku nie ma Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje. Otoczmy je naszą modlitwą, by czas odpoczynku był piękny, szczęśliwy i bezpieczny, by nie zapominały o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Przypominajmy w naszych rodzinach, że od Pana Boga i Jego przykazań nigdy nie ma wakacji.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie śp. Zofię Pacyna. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj jej świeci!

 

SŁOWO BOŻE (Łk 9, 51-62):

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.
Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?»
Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.
A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».
Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».
Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».
Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».