TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie adwent.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. 19 listopada w piątek o godz. 18.00. jak każdego 19 miesiąca modlimy się do św. Józefa. W tym dniu modlimy się w intencji zmarłych. A oto program naszych uroczystości:
  • Akatyst ku czci św. Józefa
  • Msza św. Przewodniczy – Prałat Mgr. Marian Mermer – były Proboszcz św. Józefa w Wieluniu
  • Litania do św. Józefa i Koronka do św. Józefa
 5. Młodzież z klasy VI VII I VIII, która przygotowuje się do bierzmowania w tym dniu przychodzi do kościoła o godz. 18.00.i przynosi ze sobą indeksy.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
  • – w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna
  • – w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907),

SŁOWO BOŻE (Mk 13, 24-32):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«W owe dni, po wielkim ucisku, „słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą spadać z nieba i moce na niebie” zostaną wstrząśnięte.
Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i „zgromadzi swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi po kraniec nieba”.
A od figowca uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabrzmiewa sokami i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wydarzenia, wiedzcie, że to blisko jest, u drzwi.
Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec».