TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich.
 2. W środę, 26 października, Nowenna do św. Józefa rano o godz. 7.00 i popołudniu w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.
 3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz.17.15. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe według następującego porządku:
  • Klasy I, II, III , IV i V w poniedziałek, wtorek i czwartek,
  • Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania w środę i w piątek.
  • Uczniowie z klasy siódmej w środę przychodzą na swoją naukę przed bierzmowaniem.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
 2. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne oktawalne i jednorazowe.
 3. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Roberta Ścieburę

SŁOWO BOŻE (Łk 18, 9-14):

Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:
«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.
A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».