TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY, 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Ojciec Święty Franciszek Listem Apostolskim Patris corde zainaugurował 8 grudnia 2020 r. „Rok Świętego Józefa”, który trwał będzie do dnia 8 grudnia bieżącego roku. W odpowiedzi na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, ks. Arcybiskup ustanowił kościoły stacyjne Roku Świętego Józefa w Archidiecezji Częstochowskiej, w których będą sprawowane nabożeństwa z udziałem wiernych w wymiarze archidiecezjalnym. Nasz kościół został wyznaczony jako kościół stacyjny.
  3. Nabożeństwo w wymiarze diecezjalnym w naszym kościele będziemy przeżywać 19 kwietnia w poniedziałek o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego . Tak jak to było w ubiegłym miesiącu, nasze uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 Akatystem ku czci św. Józefa. Później zostanie odprawiona Msza św. pod przewodniczy Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego. W czasie Mszy świętej Ks. Biskup poświęci nowy ołtarz marmurowy św. Józefa a po Mszy świętej odmówimy Litanię do św. Józefa i Akt zawierzenia św. Józefowi. Powyższa Uroczystość będzie transmitowana przez radio Fiat.
  4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Grażyna Komar, Regina Sontowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

SŁOWO BOŻE (Łk 24, 35-48):

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».