TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
  2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
  3. Zakończyliśmy w tym tygodniu Msze święte Kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział we Mszy świętej kolędowej w naszym kościele parafialnym. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie ukazało piękno serc parafian. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia. Składamy także wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary jakie złożono na potrzeby naszej parafii. Ofiary, które zostały złożone z racji kolędy przeznaczamy na marmurowy ołtarz św. Józefa. Dziękujemy też za słowa uznania i życzenia, które zostały złożone w czasie naszego spotkania kolędowego.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marta Wypchło, Waldemar Dąbrowski, Marian Hadryś Stanisława Włodarczyk. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  6. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiar do puszki na rzecz wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

SŁOWO BOŻE (Mk 1, 14-20):

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.
Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.