Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami - Narodzenie Pańskie 2016-12-25

NIEDZIELA 25-12-2016r.
  • W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „ Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami ". Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
  • Dziś narodził się nam Zbawiciel. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta będą dla całej naszej wspólnoty parafialnej i Gości pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
PONIEDZIAŁEK 26-12-2016r.
  • Jutro drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego i święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odbywają się jak w każdą niedzielę. Naszą modlitwą i materialną ofiarą wesprzyjmy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
WTOREK 27-12-2016r.
  • We wtorek, 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła.
  • 27 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich rodzin i domów Boże Błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Zobacz plan wizyt do 7 stycznia 2017r.
ŚRODA 28-12-2016r.
  • W środę, 28 grudnia wspominamy św. Młodzianków, męczenników.
PIĄTEK 30-12-2016r.
  • W piątek, 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu - Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy modlić się szczególnie za wszystkie rodziny w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorem i odniesieniem jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Boga o świętość naszych rodzin.
SOBOTA 31-12-2016r.
  • Jeszcze w tym tygodniu, w sobotę zakończymy rok kalendarzowy 2016. Bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 18.00.
W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał».
Łk. 2, 1-14