ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA, 31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz.17.15 będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej w kościele.
  3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  4. Od 1 do 8 listopada różaniec z wypominkami o godz. 17.15, a po skończonym różańcu Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.
  5. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 7.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
  6. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem będę odwiedzał chorych parafian. Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 16.30
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Leszek Muras. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

SŁOWO BOŻE (Mt 5, 1-12a):

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».