PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, 28 listopada 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci ze szkoły podstawowej na roraty przychodzą w poniedziałek i w czwartek, młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania przychodzi w środę i piątek i przynosi ze sobą indeksy.
 3. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 4. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników.
 5. 19 grudnia rozpocznie się  adwentowy dzień skupienia,, który poprowadzi ks. Rafał Zawisza– Proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Dąbrowie.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Rano odwiedzę chorych w ich domach od godz. 9.00.
 7. Najbliższa 2. niedziela Adwentu to Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Są już do nabycia świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł, a duże 17 zł.
 9. Poświęcone dzisiaj opłatki można nabywać u Pana Organisty przed i po Mszach Św. w kościele pod chórem lub w kancelarii parafialnej.
 10. Od przyszłej niedzieli wzrośnie cena tygodnika Niedziela do 8 zł.
 11. W zakrystii można nabyć: książkę Michała Widery „ Dzieje Kościoła Katolickiego w powiecie wieluńskim”
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Władysław Stojanowski, Zofia Parzyjagła, Przemysław Pluta
 13. Pan Piotr Kaczmarek będzie reprezentował naszą parafię na synodzie diecezjalnym.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

SŁOWO BOŻE (Łk 21, 25-28. 34-36):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.
Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.
Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».