PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 3 kwietnia 2022

1. Dziś gorzkie żale o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych o godz. 17.00.
  3. Ósmego kwietnia 2022 roku w najbliższy piątek o godz. 19.00. odbędzie się droga Krzyżowa ulicami Wielunia. Droga krzyżowa rozpocznie się w Kolegiacie a zakończy się w kościele św. Józefa.
  4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W tym dniu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. A oto program naszych rekolekcji:
  • Niedziela 10 kwietnia 2022 r.

Godz. 7.30. – Msza Święta rozpoczęcie rekolekcji

Godz. 9.00. – Msza Święta – nauka dla młodzieży bierzmowanej i dla młodzieży ze szkół średnich

Godz. 10.15. – Msza Święta – nauka dla dzieci

Godz. 11.30. – Msza Święta – nauka stanowa dla mężczyzn

Godz. 17.30 – Gorzkie Żale

Godz. 18.00 – Msza Święta – nauka stanowa dla kobiet

• Wielki Poniedziałek 11 Kwietnia 2022 r. – Dzień Spowiedzi.

Spowiedź od godz. 8.30 do 10.00.

po południu od 16.30 do 19.00.

Godz.9.00. – Msza Święta nauka dla Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ

Godz. 11.00. Msza św. w DPS Wieluń

Godz. 16.30 – Msza Święta – nauka dla dzieci

Godz. 18.00. – Nauka dla dorosłych ,bierzmowanych i młodzieży ze szkół średnich

• Wielki Wtorek 12 kwietnia 2022 r.

Godz.9.00. – Msza Święta nauka dla starszych i chorych połączona z sakramentem namaszczenia

Godz. 11.00 – Odwiedzamy chorych w ich domach ( chorych zgłaszamy w kancelarii lub w zakrystii)

Godz. 16.30 – Msza Święta – nauka dla dzieci

Godz. 18.00. – Nauka dla bierzmowanych i młodzieży ze szkół średnich oraz dla Małżeństw i Akcji Katolickiej – Błogosławieństwo Małżeństw Najświętszym Sakramentem – Zakończenie rekolekcji parafialnych

SŁOWO BOŻE (J 8, 1-11):
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć.
Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi.
Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku.
Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».