PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 6 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17,30. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Nieszpory Eucharystyczne.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
  3. We wtorek o godz. 19.00. odbędzie się spotkanie na plebani z Żywym Różańcem z Akcją Katolicką, z Radą Parafialną i z Grupą Synodalną.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  5. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Rokickiemu oraz Panom i Paniom, którzy w tym tygodniu rozebrali dekorację bożenarodzeniową. Bóg zapłać Pani Grażynie za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

SŁOWO BOŻE (Łk 5, 1-11):

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.
Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.
Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.
A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.