ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17.30 Nieszpory.
 2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
 3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Dzieci z klasy III , które przygotowują się do I Komunii świętej o godz. 18.00 otrzymają czwartą pamiątkę komunijną książeczki do nabożeństwa. W środę o godz. 18.00. kandydaci do bierzmowania z klasy ósmej przychodzą na swoje spotkanie przed bierzmowaniem, które odbędzie się 19 marca. Natomiast Kandydaci z klasy VI i VII też przychodzą w środę na godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
  Po Mszy świętej o godz. 18.00. spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. Msze święte będą odprawiane o godz: 7.00; 9.00; 18.00.
 5. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza.
 6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.15. oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz.17.00;
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; spowiedź święta od godz. 17.00; Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.
  – w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej j o godz.17.00.
 8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale. (…).
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego!
 10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Piotr Łyczko i Małgorzata Górska.
 11. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: Piotra Cichego.
 12. Dzisiaj po Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 13. Od poniedziałku zbierane są dla Ukrainy artykuły żywnościowe i chemiczne takie jak: cukier, ryż, mąka, makaron, kasza, olej, konserw, dania w słoikach itp., oraz artykuły chemiczne i higieny osobistej. Powyższe artykuły składamy na plebani św. Józefa lub w kościele św. Józefa przed i po Mszach świętych. Natomiast dzieci i młodzież w przyszłą niedzielę również przed naszym kościołem będą zbierać powyższe artykuły. To wszystko zostanie zawiezione do Caritas w Częstochowie.

SŁOWO BOŻE (Łk 6, 39-45):

Jezus opowiedział uczniom przypowieść:

«Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?
Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel.
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego.
Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta».