OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. Odpust u Ojców Franciszkanów
 3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
 4. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja od godz.17.00 po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta rano od godz. 6.30. popołudniu od godz. 17.00.
 5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.00.
 7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 17.30.
 8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
 9. Dzisiaj Ks. Biskup Antoni Długosz o godz. 11.30. poświęci nowy obraz i ołtarz MB oraz nową chrzcielnicę. Obraz został ufundowany przez Rodzinę Państwa Małgorzatę i Macieja Walczaków, a nowy marmurowy Ołtarz wykonany z ofiar Parafian.
 10. Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświecenia pojazdów z racji święta św. Krzysztofa. Ofiary z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na cele misyjne.
 11. W sobotę odeszła do wieczności Mama naszego Pana Organisty. Panu Szymonowi składamy wyrazy głębokiego współczucia. Pogrzeb Mamy Pana Organisty odbędzie się we wtorek o godz. 9.00. Zmarł również Ojciec Nikodem z klasztoru Ojców Franciszkanów. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich za każde dobro i dołączy ich do grona zbawionych. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków, amen!

POŚWIĘCENIE W NIEDZIELĘ NOWEGO OŁTARZA MATKI BOŻEJ zobacz tutaj.

SŁOWO BOŻE (Łk 12, 13-21):

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem».
Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mnie ustanowił nad wami sędzią albo rozjemcą?»
Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia».
I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe moje zboże i dobra. I powiem sobie: Masz wielkie dobra, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj!” Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”
Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga».