OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę.
  Biorąc pod uwagę panującą epidemię, mając przede wszystkim na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów, zachęcamy w tym roku wszystkich pielgrzymów z ziemi wieluńskiej do duchowego pielgrzymowania i łączenia się z pielgrzymką za pośrednictwem transmisji w mediach społecznościowych. Każdego dnia trwania wieluńskiej pielgrzymki (23-25 sierpnia) w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenie w Wieluniu, od godz. 19.00, odbywać się będą spotkania dla Pielgrzymów Duchowych z konferencją i modlitwą, będą one również transmitowane na żywo przez internet.
  Pielgrzym Duchowy przy zapisie zostawia zapisaną swoją intencję, która zostanie zaniesiona przez przedstawicieli na Jasną Górę. Każdy zapisany Pielgrzym Duchowy otrzyma tradycyjny znaczek i chustę pielgrzymkową.
  Jak co roku 25 sierpnia o godz. 10.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta Wieluńskiej Pielgrzymki, zachęcamy do indywidualnego przyjazdu, zostanie zorganizowany również przejazd autokarowy.
  Zapisy Pielgrzymów Duchowych i Autokarowych odbywać się będą w salce parafialnej przy wieluńskiej kolegiacie w dniach od 17 do 21 sierpnia w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz od 16.30 do 18.00 oraz dnia 22 sierpnia od godziny 10.00 do 11.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.
 3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.
 4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca odbędzie się w naszym kościele rano od godz. 6.30. i popołudniu od godz. 17.00.
 6. Dzisiaj w naszej parafii po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

 

SŁOWO BOŻE (Mt 14, 13-21):

Gdy Jezus usłyszał o śmierci Jana Chrzciciela, oddalił się stamtąd łodzią na pustkowie, osobno. Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych.
A gdy nastał wieczór, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Miejsce to jest pustkowiem i pora już późna. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności».
Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść!»
Odpowiedzieli Mu: «Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb».
On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj».
Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby, dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a z tego, co pozostało, zebrano dwanaście pełnych koszy ułomków. Tych zaś, którzy jedli, było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.