OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
 2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz.18.00. spotkanie Żywego Różańca
 3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej- rano od godz. 6.30. i popołudniu o godz. 17.30.
 5. W sobotę o godz.7.00. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i za nasze niewierności i znieważenia.
 6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  Akcja Katolicka zaprasza w Święto Przemienienia Pańskiego do Kościoła Św. Józefa w Wieluniu na adorację i modlitwę w łączności duchowej z Sanktuarium w Licheniu, gdzie odbędzie się nocne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny.
  Nasze czuwanie w naszej świątyni z udziałem wspólnot Szkoły Nowej Ewangelizacji i Domowego Kościoła rozpoczniemy o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim, po którym rozważać będziemy Tajemnice Bolesne Różańca Świętego w intencji przebłagalnej i z prośbą o Błogosławieństwo dla Polski. Adorację w ciszy zakończymy o godzinie 24.00 uroczystym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. Zapraszam do wzięcia udziału w corocznej pielgrzymce z Wielunia na Jasna Górę. W tym roku w sposób szczególny w nasz pielgrzymi szlak wplata się złoty jubileusz koronacji cudownego obrazu MB Pocieszenia. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie uroczysta msza św. 25 sierpnia o godz. 10:00 w kaplicy cudownego obrazu i Droga Krzyżowa. Z racji stanu epidemicznego cały pielgrzymi szlak odbędzie się w dwóch etapach: Wieluń – Krzepice i Krzepcie — Częstochowa, a ilość miejsc zostaje ograniczona do 200 osób. Zapisy na pielgrzymkę od 7 sierpnia godz. 10:00 tylko online: www.kolegiata.wielun.pl.
  Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki oraz płatności i form pielgrzymowania, zamieszczone są na w/w stronie internetowej w zakładce – pielgrzymka. Przypominamy, że istnieje również możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową (na 25 sierpnia). Zapisy w kolegiacie od 16 do 20 sierpnia od godz. 17:15 do 18:00 w salce przy kancelarii. Koszt wyjazdu 25 zł.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. Niedługo odbędzie się beatyfikacja Ks. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Diecezjalne przygotowanie rozpocznie się rekolekcjami 6 sierpnia 2021 roku podczas Mszy świętej o godzinie 18.00. w kościele Pocieszenia NMP w Wieluniu. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Biskup Andrzej Przybylski.

SŁOWO BOŻE (J 6, 24-35):

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa ani Jego uczniów, wsiedli do łodzi, dotarli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»
W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».
Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?»
Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: «Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał».
Rzekli do Niego: «Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».
Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!»
Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».