Oddajcie Bogu to, co należy do Boga – XXIX niedziela zwykła 22-10-2017 r.

NIEDZIELA 22-10-2017 r.

  • Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie Misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy duchownych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszamy do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.30.
  • Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przeznaczone są dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest urna wyborcza, do której składamy karty z kandydatami do Rady Duszpasterskiej.
  • Na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy codziennie w zakrystii i kancelarii parafialnej.

WTOREK 24-10-2017 r.

  • Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III, przygotowującymi się do pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

SOBOTA 28-10-2017 r.

  • W sobotę, 28 października w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.
  • W tę sobotę przypada również rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej. W naszej modlitwie pamiętajmy o Kościele Częstochowskim, a szczególnie módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej archidiecezji.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

  • W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, których data poświęcenia nie jest znana.

SŁOWO BOŻE:

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.
Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»
Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.
On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

Mt 22, 15-21