Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz – VIII niedziela zwykła 03-03-2019 r.

NIEDZIELA 03-03-2019 r.

  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebę naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  • Dzisiaj z racji I-ej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz.17.30, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z członkami Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z racji I-ej niedzieli miesiąca na potrzeb naszego Kościoła.

ŚRODA 06-03-2019 r.

  • W środę, 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30 dla dzieci i młodzieży i o 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta, oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

CZWARTEK 07-03-2019 r.

  • W czwartek, 7 marca będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną w naszej parafii. Zobacz program.

PIĄTEK 08-03-2019 r.

  • Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30. Dzieci będą odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16.30.
  • 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

NIEDZIELA 10-03-2019 r.

  • W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.40.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

  • W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności: Eugenię Dobek, Barbarę Piktus, Józefa Ciupę, Tomasza Miksę, Zdzisława Niemczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków, Amen!

SŁOWO BOŻE:

Jezus opowiedział uczniom przypowieść:
«Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?
Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel.
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego.
Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta».

Łk 6, 39-45