Nie róbcie z domu Ojca mego targowiska – XXX niedziela zwykła 29-10-2017 r.

NIEDZIELA 29-10-2017 r.

 • Dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Świątynia jest przestrzenią wyjątkowego spotkania człowieka z Bogiem. Każdy dom Boży mówi nam coś ważnego o Bogu. Kościół, w którym dzisiaj się gromadzimy jest znakiem, że Bóg nie tylko rozumie naszą potrzebę domu, ale sam chce zatroszczyć się o dom dla nas. Każda świątynia jest darem od samego Boga.
 • Dziś, oraz w poniedziałek i wtorek nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, Od czwartku, 2 do 9 listopada, o tej samej godzinie, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych, po nabożeństwie Msza św. za tych zmarłych.

ŚRODA 01-11-2017 r.

 • W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów. Dla nas są oni drogowskazem na drodze do Wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 • Na cmentarzu w Wieluniu, o godz. 13.30 procesja z kościoła Bożego Miłosierdzia na cmentarz komunalny i parafialny oraz modlitwa za zmarłych. Po procesji Msza św. w kościele na cmentarzu.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Częstochowy przy bramach wejściowych na cmentarz parafialny będą przyjmowali ofiary na utrzymanie Seminarium i kształcenie nowych kapłanów. Powyższą zbiórkę polecamy hojności wiernych. Wszystkim darczyńcom składamy staropolskie – Bóg zapłać.
 • Nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych pamiętajmy , że cmentarze są miejscem poświęconym . Miejscem spoczynku naszych bliskich.
 • Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W uroczystość Wszystkich Świętych również na cmentarzu.

CZWARTEK 02-11-2017 r.

 • W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 9.00 z wypominkami i o 18.00.
 • Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn. stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża.

PIĄTEK 03-11-2017 r.

 • W tym tygodniu przypada 1-y piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
 • Spowiedź z racji pierwszego piątku dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św., dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00.

SOBOTA 04-11-2017 r.

 • W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

 • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności : śp. Helena Portala, Marianna Holi, Jan Duszyński, Kazimierz Kacała. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków, amen.

 

SŁOWO BOŻE:

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów.
Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powyrzucał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.
Do tych zaś, co sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu Ojca mego targowiska». Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: «Gorliwość o dom Twój pożera Mnie».
W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?»
Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo».
Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała.
Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

J 2, 13-22