NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...". Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. W tym roku, wyjątkowo, cztery ołtarze będą na placu kościelnym. O zbudowanie ołtarzy prosimy Rzemiosło, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, Ochotniczą Straż Pożarną. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.30. Po Mszy Św. Wyruszy procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Do udziału w procesji zapraszamy Braci i Siostry Strażaków z Wielunia, Bieniądzic, Urbanic, Chór Parafialny, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Dzieci do sypania kwiatów, Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, oraz Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, Służbę Liturgiczną i wszystkich Parafian.
  3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła po Uroczystości Bożego Ciała, będą odbywały się codziennie o godz. 18.00. - przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15. w czasie Mszy świętej odbędzie się pierwsze duchowe przygotowanie dla Rodziców i Dzieci, które w lipcu przystąpią do I Komunii świętej.
  5. Młodzież, która 25 czerwca ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, przychodzi na swoje pierwsze spotkanie przed bierzmowaniem na Mszę świętą we wtorek o godz. 18.00.
  6. Sołectwo Bieniądzice i Sołectwo Niedzielsko zapraszają na kiermasz domowych wypieków w niedzielę 14 czerwca o godz. 8.00. obok kościoła św. Józefa. Cały dochód ze sprzedaży słodkości, przekazany zostanie Wojtusiowi Howisowi zmagającemu się z chorobą SMA – rdzeniowy zanik mięśni.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
    • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
SŁOWO BOŻE (J 3, 16-18):
Jezus powiedział do Nikodema:
«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego».