NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 12 czerwca 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.
  2. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.30; 9.00; po procesji o godz.10.30 Msza święte na fundamentach Fary i ostatnia Msza święta o godz. 18.00.
    • Procesja Bożego Ciała będzie jedna dla parafii kolegiackiej i św. Józefa o godz. 10.30.
    • Trasa procesji: ul. Augustiańska, św. Barbary, Kopernika, ul. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska.
    • O zbudowanie ołtarza przy Krakowskim Przedmieściu prosimy Braci i Siostry Strażaków. Na fundamentach zburzonej dawnej fary o zbudowanie ołtarza prosimy – Żywy Różaniec, Radę Parafialną, Akcję Katolicką , Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Scholę dziecięcą i młodzieżową. W parku ołtarz dekoruje Cech Rzemiosł Różnych. Braci Strażaków z Bieniądzic prosimy o podwiezienie zieleni do ołtarzy.
    • Do udziału w procesji zapraszamy OSP z Wielunia, Bieniądzic i Urbanic, chór parafialny, asystę, małe dzieci i dzieci komunijne do sypania kwiatów, służbę liturgiczną ołtarza Żywy Różaniec, Akcję Katolicką i wszystkich Parafian.
    • Wszyscy wierni gromadzą się w kościele i przed kościołem w Kolegiacie i o godz. 10.15. skąd wyruszy procesja. Udekorujmy trasę procesji, mieszkania i domy. Braci Strażaków z Bieniądzic prosimy o podwiezienie zieleni do dwóch ołtarzy.
    • Złóżmy w tym dniu publiczne świadectwo naszej wiary wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta w uroczystej procesji.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała a więc od piątku codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Od piątku przez najbliższy tydzień po Mszy świętej wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz wokół kościoła.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
SŁOWO BOŻE (J 16, 12-15):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».