Maria obrała najlepszą cząstkę – XVI niedziela zwykła 21-07-2019 r.

NIEDZIELA 21-07-2019 r.

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym Nawiedzenia NMP ( kolegiata)
 4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Błogosławieństwa pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 5. Dzisiaj, 21 lipca na Mszy św. o godz. 11.30 ks. Adam Sołtysiak złoży wobec Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego wyznanie wiary i przysięgę wierności Kościołowi – obejmie kanonicznie urząd proboszcza parafii św. Józefa w Wieluniu.
 6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
 8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Kotala i Jolantę Paradowska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
 • 6 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

SŁOWO BOŻE:

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa.
Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».
A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Łk 10, 38-42