JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 21 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. Jutro czcimy św. Cecylię dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu w czasie Mszy świętej o godz. 18.00. modlimy się w intencji Chóru parafialnego i w intencji siostry Cecylii, która obchodzi swoje imieniny.
  3. W środę swoje spotkanie o godz. 18.00. ma młodzież z klasy VI i VII. Młodzież w tym dniu przychodzi na Mszę świętą i przynosi ze sobą indeksy.
  4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Otylia Krzemińska i Marian Hrydziuszko. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. Do nabycia jest książka Ks. Michała Widery pt „ Dzieje Kościoła Katolickiego w Powiecie wieluńskim”.
  7. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.30. Przez 9 dni w czasie modlitwy będzie polecać naszą ojczyznę w modlitwie różańcowej.

SŁOWO BOŻE (J 18, 33b-37):

Piłat powiedział do Jezusa: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?»
Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»
Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co uczyniłeś?»
Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».
Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?»
Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».