Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania – niedziela zesłania Ducha Świętego 08-06-2019 r.

NIEDZIELA 09-06-2019 r.

  • Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po Wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu czasów.
  • Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowe] do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Skorzystajmy w tym czasie z sakramentu pojednania.
  • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.40.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
  • Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

PONIEDZIAŁEK 10-06-2019 r.

  • W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

ŚRODA 12-06-2019 r.

  • W środę, 12 czerwca obchodzimy wspomnienie Błogosławionych Męczenników: Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza – dwóch pierwszych Błogosławionych Kapłanów, Męczenników Kościoła Częstochowskiego.

CZWARTEK 13-06-2019 r.

  • W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów, oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

SŁOWO BOŻE:

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».

J 14, 15-16. 23b-26