Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę – VI niedziela Wielkanocy 26-05-2019 r.

NIEDZIELA 26-05-2019 r.

 • W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.
 • Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
 • Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

PONIEDZIAŁEK 27-05-2019 r.

 • Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W naszej parafii procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych będzie rano przed Mszą św. o godz. 6.45, w poniedziałek, wtorek i środę. Na wspólną modlitwę serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • Poświęcenie pól w poniedziałek 27 maja:
  • Niedzielsko i ul. Południowa godz. 18.45.
  • Bieniądzice i Urbanice godz. 19.15.

PIĄTEK 31-05-2019 r.

 • W piątek na zakończenie maryjnego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

SOBOTA 01-06-2019 r.

 • W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 • Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.40.

NIEDZIELA 02-06–2019 r.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

SŁOWO BOŻE:

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».

J 14, 23-29