Jego słuchajcie! – II niedziela Wielkiego Postu 25-02-2018 r.

NIEDZIELA 25-02-2018 r.

 • W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „ To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie ”. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską, podczas wspólnej modlitwy.
 • Droga krzyżowa odbywa się w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży 0 godz. 17.30.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.40.
 • Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzem. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

WTOREK 27-02-2018 r.

 • We wtorek, 27 lutego spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.

CZWARTEK 01-03-2018 r.

 • W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach, o tych którzy mieli odwagę wytrwać w walce o suwerenną i niepodległą Polskę, cierpiąc lub oddając swoje życie za Ojczyznę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – “Godzina Święta”. Adoracji przewodni czy Straż Honorowa NSPJ i Żywy Różaniec.

PIĄTEK 02-03-2018 r.

 • Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
 • Spowiedź z racji 1-go piątku: dla dzieci i młodzieży 0 godz. 16.00, dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.

SOBOTA 03-03-2018 r.

 • W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

 • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Urszula i Edward Panek, Janina Adamska, Henryka Łukasiewicz, Genowefa Nawara. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.

SŁOWO BOŻE:

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.
Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.
I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.
A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.

Mk. 9, 2-10