Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody - VII niedziela Wielkanocy 28-05-2017 r.

NIEDZIELA 28-05-2017 r.
  • W tę niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i aby przygotować nam miejsce. Zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „ A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie".
ŚRODA 31-05-2017 r.
  • W środę 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
CZWARTEK 01-06-2017 r.
  • W tym tygodniu w najbliższy czwartek rozpoczynamy czerwiec - miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.40. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  • W czwartek, w Międzynarodowy Dzień Dziecka zapraszamy rodziców i dzieci na godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  • W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św. Dla dzieci i młodzieży w piątek od godz.17.00.
PIĄTEK 02-06-2017 r.
  • Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele dla dzieci i młodzieży w piątek od godz.17.00.
SOBOTA 03-06-2017 r.
  • W sobotę różaniec fatimski i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
POZOSTAŁE OGŁOSZENIA
  • W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
  • 3 - 4 czerwca odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Do udziału w pielgrzymce wszystkich członków Żywego Różańca serdecznie zapraszamy.
  • Trwa Nawiedzenie Rodzin przez kopię Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej w naszej parafii. Obecnie ul. Śląska, następnie ul. Piłsudskiego, Kilińskiego i ul. Targowa i zakończenie Nawiedzenia Rodzin przez kopię Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej w naszej parafii.
  • Święcenia Kapłańskie 3 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie.
Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam, gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
Mt 28, 16-20