Idź i głoś królestwo Boże -XIII niedziela zwykła 30-06-2019 r.

NIEDZIELA 30-06-2019 r.

 • Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 • Wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych w naszej parafii będzie następujący : 7.30, 10.15, 11.30 i 18.00 w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
 • Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

CZWARTEK 04-07-2019 r.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy 0 stałych godzinach.
  – W czwartek o godz. 17.00.
  – W piątek o godz. 18.00.
  – W sobotę o godz. 17.00.

SOBOTA 06-07-2019 r.

 •  po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Fatimska.

  W sobotę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się za naszych chorych parafian.

SŁOWO BOŻE:

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.
Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?»
Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.
A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».
Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».
Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».
Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».