DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz 17.30. Nieszpory Eucharystyczne i nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 2. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, oraz błogosławieństwo dzieci.
 3. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszej parafii w tym dniu będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. Mszę świętą Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Biskup Antoni Długosz. Ks. Biskup udzieli też naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i Uroczysta Suma za Parafian o godz. 18.00.
  Na powyższą uroczystość zapraszamy Braci i Siostry Strażaków z Wielunia, Bieniądzic, Urbanic, Chór Parafialny, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Dzieci komunijne do sypania kwiatów, Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, Służbę Liturgiczną i wszystkich Parafian. Spowiedź bierzmowanych i świadków w czwartek od godz. 19.00.
 4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 5. W środę w kościele o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI.
 6. W sobotę o godz. 9.00. odbędzie się spotkanie w kościele dla lektorów i ministrantów.
 7. Próba chórku dziecięcego odbędzie się w salce katechetycznej godz. 13.30. Zapraszamy chętnych do śpiewu.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Ryszard Olborski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

SŁOWO BOŻE (Mk 3, 20-35):

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».
A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy».
Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».
Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».
Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?»
I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».