DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 20 czerwca 2021

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
  2. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
  3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca.
  4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy w tym dniu za piękną pracę wychowawczą naszym nauczycielom, pedagogom, pracownikom szkoły, dziękujemy Bogu za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami oraz za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku. Msza święta ku czci św. Józefa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego została odprawiona przez Ks. Tomasza Muchę 19 czerwca.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. Kancelaria Parafialna od 21 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku będzie czynna według następującego porządku:
    • w poniedziałek, wtorek, czwartek od godz. 8.30. do godz. 10.00.
    • w środę i piątek od godz. 8.30 do godz. 9.00. i po południu od godz. 18.45. do 19. 30.
    • w sobotę i w niedzielę kancelaria parafialna jest nieczynna.
    • w ważnych sprawach prosimy dzwonić na nr telefonu kom. 697250957.
SŁOWO BOŻE (Mk 4, 35-41):
Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.
A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.
Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»