DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty.
  2. W środę tradycyjnie modlimy się do św. Józefa.
  3. W czwartek, 23 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, oraz błogosławieństwo dzieci.
  4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Na powyższą uroczystość zapraszamy Braci i Siostry Strażaków z Wielunia, Bieniądzic, Urbanic, Chór Parafialny, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Dzieci komunijne do sypania kwiatów, Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież, która chce przystąpić do bierzmowania przynosi ze sobą indeksy bierzmowanych, które złoży w czasie Mszy świętej ks. Celebransowi. Zapraszam Służbę Liturgiczną i wszystkich Parafian. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Spowiedź dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego w piątek przed Mszą świętą od godz. 17.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
  7. Nabożeństwo czerwcowe w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej połączonej z nieszporami eucharystycznymi o godz. 18.00. W czasie procesji z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła jest śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca: ✞ Andrzej Sobczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj mu świeci! Amen!

 

SŁOWO BOŻE (Łk 9, 18-24):

Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: «Za kogo uważają Mnie tłumy?»
Oni odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał».
Zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?»
Piotr odpowiedział: «Za Mesjasza Bożego».
Wtedy surowo im przykazał i napominał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».
Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa».