DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
 2. Nowenna do św. Józefa w środę o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 i godz.. 18.00.
 4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 5. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół średnich.

Natomiast pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 29 września po sumie o godzinie 11.30.

 1. 3 września 2019 roku Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa odebrał w Warszawie dokument, potwierdzający, że Dzwon „Pamięć i Przestroga” – upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – został przekazany miastu Wieluń.
  Dzwon <<Pamięć i Przestroga>> jest darem prezydenta Rzeczypospolitej i trafi na dzwonnicę w Wieluniu w parafii św. Józefa i ma symbolizować pamięć o tragedii II wojny światowej i przestrogę, która płynie z tego doświadczenia na przyszłość” – powiedział pan Prezydent.
  Uroczystość odebrania w Wieluniu dzwonu „Pamięć i Przestroga” odbędzie się 15 września 2019 roku o godzinie 15.00. Najpierw zostanie odprawiona Msza święta przez 30 kapłanów pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo w kościele pw. Św. Józefa, a po mszy świętej przejdziemy na mury zburzonego kościoła Farnego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości powitania dzwonu „Pamięć i Przestroga”. W czasie poświecenia dzwonu we wszystkich kościołach parafialnych rozdzwonią się dzwony.
  Dzwon „Pamięć i Przestroga” odlany został w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Oficjalnie dzwon zabrzmiał po raz pierwszy na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie w niedzielę 1 września 2019 r. podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Jesteśmy wyróżnieni jako mieszkańcy Wielunia, dlatego okażmy naszą wdzięczność przez nasze liczne uczestnictwo w powyższych uroczystościach.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00. na plebanii odbędzie się spotkanie z Akcją Katolicką i Radą Duszpasterską a o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie z wszystkimi kołami Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ.
 1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „ Niedziela”.
 2. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
 3. 10 września br. o godz. 11.00. w Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu pod przewodnictwem Bp Antoniego Długosza odbędzie się pielgrzymka chorych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

SŁOWO BOŻE (Łk. 14, 25-33)

Wielkie tłumy szły z Jezusem. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.
Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby położył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.
Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.
Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem».