DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz.18.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 2. W najbliższą środę , 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziarna do siewu. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.30,18.00.
  W tym dniu o godz. 18.00. swoje spotkanie ma młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII. Młodzież z klasy VII I VIII przynosi ze sobą indeksy.
 3. Zapraszamy młodzież i dzieci do scholi.
 4. Spotkanie KSM w piątek o godz. 18.00.
 5. W sobotę spotkanie o godz. 9.00 z LSO.
 6. Dzieci Maryi swoje spotkanie mają w piątek o godz. 16.30.
 7. Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej.
 8. Dzisiaj w Sanktuarium MB Pocieszenia przeżywamy 50 rocznica koronacji obrazu MB Pocieszenia. Uroczysta suma jubileuszowa o godz. 12.00.
 9. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w godzinach podanych na stronie “kontakt i inne dane“.
 11. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych niedzielnych w naszym kościele. Msze święte w niedzielę będą odprawiane o godz. 7.30; 9.00; 10.15; 11.30; 18.00
 12. Jutro na plebani godz.. 19.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich katechetów.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli!

SŁOWO BOŻE (Mk 7, 31-37):

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu.
Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.
Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: «Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę».