DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
  2. W środę, 7 września, Nowenna do św. Józefa o godz. 7.00 i godz.. 18.00.
  3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego na każdej Mszy Świętej.
  4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Schola Młodzieżowa i Dziecięca, Dzieci Maryi, Chór Parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny Zespół Charytatywny Caritas, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec, KSM, Rada Parafialna – serdecznie zapraszamy!
  5. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie z wszystkimi katechetami, którzy uczą w szkołach na terenie naszej parafii.
  6. W środę o godz. 18.00 na Mszy świętej swoje spotkanie ma młodzież z klasy ósmej, która przygotowuje się do bierzmowania.
  7. W piątek o godz. 18.00 na Mszy świętej gromadzi się Młodzież z KSM
  8. W sobotę o godz. 10.00 swoje spotkanie mają ministranci, lektorzy i kandydaci
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

SŁOWO BOŻE (Łk 14, 25-33):

Wielkie tłumy szły z Jezusem. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.
Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby położył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.
Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.
Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem