DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.15. W tym roku rozważania różańcowe poprowadzą:
  • Poniedziałek – Dzieci ze Szkoły Podstawowej,
  • Wtorek – Żywy Różaniec,
  • Środa – Młodzież przygotowującą się do bierzmowania,
  • Czwartek – Rada Parafialna,
  • Piątek – KSM i Schola Młodzieżowa,
  • Sobota – Akcja Katolicka,
  • Niedziela – Liturgiczna Służba Ołtarza.
 4. W pierwszy piątek miesiąca kapłan odwiedzi chorych przed południem.
 5. Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca rano od godz.6.30 i popołudniu od godz. 16.30.
 6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz.7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W przyszłą i następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na zakup oleju opałowego do naszej świątyni.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Romuald Ustyniak. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

SŁOWO BOŻE (Mk 9, 38-43. 45. 47-48):

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».
Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.
Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».