DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła.
 2. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym jutro o godz. 17.00. wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  W tym roku rozważania różańcowe poprowadzą:

  • Poniedziałek – Dzieci ze Szkoły Podstawowej
  • Wtorek – Żywy Różaniec
  • Środa – Młodzież przygotowującą się do bierzmowania
  • Czwartek –Rada Parafialna
  • Piątek – KSM i Schola Młodzieżowa
  • Sobota – Akcja Katolicka
  • Niedziela – Liturgiczna Służba Ołtarza
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. Intencje Mszy świętej są umieszczone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Niektóre godziny Mszy św. są zmienione.
 7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na zakup oleju opałowego do naszego kościoła. W przyszłą niedzielę również przeznaczamy ofiary na olej opałowy.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Znamiec i Jan Wojcieszak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu
  • we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia
  • w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

SŁOWO BOŻE (Mk 10, 2-16):

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, a chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę.
Odpowiadając, zapytał ich: «Co wam przykazał Mojżesz?»
Oni rzekli: «Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić».
Wówczas Jezus rzekł do nich: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela».
W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: «Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo».
Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.
A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».
I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.