DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  2. We wtorek, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  4. Trwa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej pielgrzymce z Wielunia na Jasna Górę. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki oraz płatności i form pielgrzymowania, zamieszczone są na stronie internetowej parafii kolegiackiej oraz w gablocie przed naszym kościołem. Przypominamy, że istnieje również możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową . Zapisy w kolegiacie w salce przy kancelarii.
  6. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 18.00.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
  8. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Magdalenę Król. Niech Bóg oczyści ją z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

SŁOWO BOŻE (Łk 13, 22-30):

Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy.
Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?»
On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”.
Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym.
Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».