DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 10.15 i 11.30. jak każdego 19 miesiąca modlimy się do św. Józefa. W tym dniu modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie. A oto program naszych uroczystości:
  • Akatyst ku czci św. Józefa
  • Msza św. Przewodniczą – Ojcowie Pijarzy z Krakowa
  • Litania do św. Józefa
 2. Dziś po Sumie o godz. 11.30. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii świętej.
 3. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.
 4. W miesiącu wrześniu odbędą się dekanalne (regionalne) pielgrzymki chorych. U nas , w Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 21 września br., godz. 1100  pielgrzymują chorzy z dekanatu: NMP Pocieszenia, Św. Wojciecha BM w Wieluniu, Osjakowski. Przewodniczy Biskup Antoni DŁUGOSZ.
 5. W Środę o godz. 19.00. na plebani odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, Żywego Różańca i Rady Parafialnej.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:Danuta Szymala i Paweł Surma. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
  • we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
  • w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

SŁOWO BOŻE (Mk 9, 30-37):

Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie». Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.
Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był już w domu, zapytał ich: «O czym to rozprawialiście w drodze?» Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy.
On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: «Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich». Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał».