DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 18 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, rodziców i wychowawców.
  2. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Swoje pierwsze spotkanie o godz. 18.00. na Mszy świętej ma młodzież z klasy szóstej, która przygotowuje się do bierzmowania.
  3. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
  4. Fundacja Świetna Rodzina zaprasza na Marsz Dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 18 września 2022r. o godzinie 15.00 . Marsz wyruszy z placu przed kościołem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wieluniu ,następnie wieluńskimi ulicami dotrze do fundamentów wieluńskiej Fary, gdzie odbędzie się koncert zespołu „Sąsiedzi plus” oraz modlitwa o pokój w naszych rodzinach , na Ukrainie i całym świecie.
  5. W miesiącu wrześniu odbywają się dekanalne (regionalne) pielgrzymki chorych. Dla naszego regionu wieluńskiego pielgrzymka chorych odbędzie się w piątek 23 września o godz. 11.00 w Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu. Przewodniczy Biskup Andrzej Przybylski.
  6. W przyszłą niedzielę po Sumie o godz. 11.30. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej. W tym dniu dzieci z klasy III otrzymają I pamiątkę komunijną – różaniec.
  7. Do nabycia są kalendarze misyjne.
  8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  9. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca + Andrzej Zawada. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

SŁOWO BOŻE (Łk 16, 1-13):

Jezus powiedział do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał więc go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządzania, bo już nie będziesz mógł zarządzać”.
Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan odbiera mi zarządzanie? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem już, co uczynię, żeby mnie ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę odsunięty od zarządzania”.
Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?” Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty ile jesteś winien?” Ten odrzekł: „Sto korców pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z podobnymi sobie ludźmi niż synowie światłości.
Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»