DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 9 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W środę, 12 października, Nowenna do św. Józefa o godz. 7.00 i godz.. 17. 15 w czasie Nabożeństwa Różańcowego.
 2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego.
 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz.17.15.
  Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe według następującego porządku:

  • Klasy III,  w poniedziałek, wtorek i czwartek,
  • Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania w środę i w piątek,
  • Klasy pierwsze, czwarte i piąte w sobotę,
  • Uczniowie z klasy siódmej w środę przychodzą na swoją naukę przed bierzmowaniem.
 1. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Młodzież w tym dniu rozprowadza kremówki papieskie.
 2. Wczoraj zakończyła się druga Stacja Kongresu Różańcowego która miała miejsce w naszej Archidiecezji Częstochowskiej w Sanktuarium  Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie. W czasie tej Stacji Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wręczył specjalne dyplomy-podziękowania parafiom i zasłużonym osobom zaangażowanym w Żywy Różaniec. Z wyróżnionych parafii i osób zaangażowanych w Żywy Różaniec znalazła się i nasza Parafia. Specjalna wyróżnienie otrzymały następujące Zelatorki: Pani Anna Kucharczyk, Pani Grażyna Zdziech, Pani Teresa Kapralska, Pani Jadwiga Matusiak.
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na zakup oleju opałowego do naszego kościoła. W przyszłą niedzielę też przeznaczamy ofiary na zakup oleju opałowego.
 5. W ostatnim tygodniu przeszli do wieczności : Michał Król i Jerzy Werbicki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci!

SŁOWO BOŻE (Łk 17, 11-19):

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.
Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.
Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.
Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».