DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dzisiaj 21 Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 2. Październik to miesiąc różańcowy. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.
  Rozważania różańcowe poprowadzą:

  • PoniedziałekDzieci ze Szkoły Podstawowej
  • Wtorek – Żywy Różaniec
  • Środa – Młodzież przygotowującą się do bierzmowania
  • Czwartek –Rada Parafialna
  • Piątek – KSM i Schola Młodzieżowa
  • Sobota – Akcja Katolicka
  • Niedziela – Liturgiczna Służba Ołtarza.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 4. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża świętego Jana Pawła II.
 5. 19 października we wtorek o godz. 18.30. jak każdego 19 miesiąca modlimy się do św. Józefa. W tym dniu modlimy się w intencji Żywego Różańca, Straży Honorowej NSPJ i wszystkich grup modlitewnych naszej parafii.
  A oto program naszych uroczystości:

  • Akatyst ku czci św. Józefa
  • Msza św. Przewodniczy Kan. Mgr Dariusz Mielczarek – Proboszcz św. Wojciecha w Zawierciu
  • Litania do św. Józefa i Koronka do św. Józefa
 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zofia Dydo, Jan Wojcieszak i Andrzej Znamiec. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na zakup oleju opałowego do naszej świątyni. Bóg zapłać i tym ofiarodawcom, którzy wpłacali na konto parafialne.
 5. Intencje Mszy świętej są umieszczone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Niektóre godziny Mszy św. są zmienione.
 6. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 SŁOWO BOŻE (Mk 10, 17-30):

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».
On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».
Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».
A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»
Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».
Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».
Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym».