DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Nowenna do św. Józefa w środę o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia nasz tygodnik “Niedziela”
  5. W najbliższy piątek 23 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 155. Piesza Pielgrzymka Ziemi Wieluńskiej.

Bagaże składamy do godz. 5.15.

O godz. 5.30 rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie Eucharystią, po której wyruszymy na pielgrzymi szlak.

Do udziału w Mszy św. zapraszamy rodziny pielgrzymów i pielgrzymów. Osoby odprowadzające pielgrzymkę prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych. Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować, do wspólnej modlitwy w tzw. Dniu Wieluńskim na Jasnej Górze, 25 sierpnia w niedzielę o godz. 10.00 na wspólną Eucharystię, w której oddamy Matce Bożej wszystkie rodziny i sprawy Ziemi Wieluńskiej. Po Mszy Św. – nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach Jasnogórskich.

Przypominamy, że spotkanie przedpielgrzymkowe, dla wyruszających na Jasną Górę odbędzie się 21 sierpnia (w środę) o godz. 18.00 w kolegiacie.

Zapisy na pielgrzymkę pieszą i wyjazd autokarowy trwają do 21.

  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

 Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 12, 49-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».