DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni będą odprawione o godz.7.30, 10.00, 11.30, 18.00.
  2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Poświęcenie bukietów i ziół na każdej Mszy świętej.
  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Msza święta w intencji Wojska Polskiego i Ojczyzny w naszym kościele jutro o godz. 11.30.
  4. Od środy rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. W środę modlimy się do św. Józefa o godz. 7.00 i godz. 18.00.
  6. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisujemy się w Kolegiacie. Szczegóły dotyczące pielgrzymki są umieszczone na plakacie w gablocie przed kościołem .
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

SŁOWO BOŻE (Łk 12, 49-53):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».