DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 16 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
 2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież przed kościołem rozprowadza kremówki papieskie.
 3. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty.
 4. W środę, 19 października, Nowenna do św. Józefa o godz. 7.00 rano i popołudniu o godz. 17.15. w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.
 6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz.17.15.
  Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe według następującego porządku:

  • Klasy I,II,  III , IV i V w poniedziałek, wtorek i czwartek,
  • Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania w środę i w piątek.
  • Uczniowie z klasy szóstej w środę przychodzą na swoją naukę przed bierzmowaniem.
 1. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

SŁOWO BOŻE (Łk 18, 1-8):

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.
W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”».
I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»